serwis kompresorów

Na wstępie należy powiedzieć, czym tak w istocie jest sprężarka. Otóż jest to narzędzie, które dzięki ściśle określonym ruchom zachodzącym między poszczególnym składnikami konstrukcyjnymi w jego wnętrzu prowadzi do powiększania ciśnienia gazów lub ewentualnie cieczy.

Wszyscy Ci, jacy chociażby w minimalnym stopniu intrygują się przedstawianym temat z pewnością zdają sobie sprawę z faktu, że w najwyższym stopniu rozpowszechnionymi i na ogół spotykanymi są tak zwane kompresory tłokowe. Pośród kompresorów tego typu wolno dokonać jeszcze o wiele bardziej dogłębnego podziału na łatwe sprężarki jednostopniowe oraz charakteryzujące się zdecydowanie o wiele bardziej skomplikowanym systemem tłokowym sprężarki dwustopniowe – po więcej uprzejmie zapraszamy na swagelok.

Obok sprężarek tłokowych na uwagę zasługują sprzęty o pokrewnym zastosowaniu, niemniej jednak wykorzystujące inne technologie. Mowa w tym przypadku rzecz zrozumiała o sprężarka spiralnych. Sama nazwa tych kompresorów daje do zrozumienia, że sprężanie gazów w ich obrębie odbywa się na skutek wyznaczonych typów relacji zachodzących pomiędzy układem dwóch spiral.Nowoczesnym rodzajem sprężarki, jaki kategoryzowany jest do wyporowych narzędzi tego rodzaju.

Jako jedną z ciekawostek wolno podać fakt, iż pierwsze plany dotyczące sprężarki spiralnej pojawiły się na początku dwudziestego wieku, niemniej jednak technologia pozwoliła na utworzenie pierwszego projektu tego typu sprzętu kilkadziesiąt lat później. W procesie sprężania powietrza w sprężarce spiralnej funkcjonują ze sobą dwie spirale, z jakich jedna jest przytwierdzona na stałe w jednym położeniu i nie ma możliwości wzruszania się. Druga z kolei porusza się tak oznaczanym ruchem mimośrodowym, co z kolei dosadnie przyczyniło się, że kompresory wykorzystujące tego typu technologię formułowane są inaczej terminem sprężarki mimośrodowe – sprawdź swagelok.

Warto również oznajmić o tym, że sprężarki spiralnej w zdecydowanej większości wypadków znamionują się znamionują się ogromnym poziomem niezawodności użytkowania, jednoczonym w jedną, współbrzmiącą całość z oszczędnością zużywanej energii. Te ich przymiotniki, połączone z cichy trybem pracy sprawiają, że są one wielokrotnie użytkowane w zaawansowanych technologicznie zarysach.

Zobacz także: chicago pneumatic

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *