SimCity niezwykłość gry

Wszyscy, którzy są fanami różnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnością przyzwoicie zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta legendarna już gra jest znana na całym globie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, pierwotnie w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotnie bo gra miała być oprogramowaniem służącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi. Dzisiaj gra „The Sims” jest grą kultową i cenioną, wydawaną przez firmę Maxis. Jeżeli mielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to zawikłane, wskutek tego, że gra ta nieraz honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tej kultowej gry została opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra ta nigdy tak właściwie nie miała jasno oraz precyzyjnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania wiele zadań, rozpocząwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa niezmiernie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy też, jeśli dodamy, że gra ta tak w rzeczywistości może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń utworzonym przez siebie postaciom (osobiście jesteśmy w stanie nadawać im imiona, wybierać kolor skóry czy odcień włosów). Ważne jest wobec tego to, żeby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak i na odpoczynek czy na jedzenie pojedynczych posiłków. Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych działaniach, wówczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy, jednakże bezsprzecznie jesteśmy w stanie wprowadzić do gry gruntownie innowacyjnych Simów, ponownie przez siebie utworzonych.

Gra „The Sims”, jak i jej kolejne części zdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest ona bowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską czy typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci i na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, jaka czyni grę bardzo atrakcyjną i wciągającą. Wszystkie kreowane przez graczy postacie są w następstwie tego trójwymiarowymi przedmiotami – wypróbuj również SimCity BuildIt Hack.

Szablon niekończącej się gry komputerowej był do tej pory użytkowany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), ale żadna seria uprzednio nie zdobyła tak dużej popularności. „The Sims” jest w związku z tym pierwszą częścią serii, jaka odniosła nadzwyczajny powodzenie na kompletnym rynku gier komputerowych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *