Metoda na telemarketerów – sprawdź kto dzwonił

Wszędobylski internet, jak wszelkie łupy technologii z jakich korzystamy ma swoje walory jak i minusy. Duża grupa korzysta z portali społecznościowych, kupuje w sklepach internetowych, rejestruje się na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakikolwiek ślad. Choć co niemiara korporacji oferujących nam swoje usługi w sieci gwarantuje nas o anonimowości i zabezpieczeniu danych, tak naprawdę nie są w stanie zrobić tego zawsze oraz w 100 procentach. Zawsze gdzieś nastąpi nawet „niewielki wyciek” danych, w rezultacie czego zdarza się, że jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam następną usługę czy produkt. Na szczęście wolno temu zaradzić i nie tracić drogocennego czasu na niekorzystne rozmowy – wystarczy jedynie sprawdzić kto telefonował, korzystając ze specjalnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, innymi słowy w jaki sposób uniknąć niewygodnych rozmów

Dręczenie telefonicznymi ofertami nie musi świadczyć, że ktoś uzyskał numer nielegalnie – w kolosalnej mierze tymi nękającymi nas figurami są pracobiorcy firm, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to przedstawiciele banków, operatorów sieci komórkowych czy także innych firm. Rozmowa z nimi okazjonalnie należy do przyjemności i mało kto ma na nie ochotę lub ewentualnie czas. Jeżeli wiec nie czekacie na żaden istotny telefon, możecie po prostu nie odbierać oraz spowodować co to za numer – kto chciał się z nami właśnie skontaktować.

 

Kto dzwonił – dlaczego należałoby korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów pozwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeżeli jest to złośliwe połączenie będzie oznakowane jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             pisanie opinii

Usługa, jaką oferują portale rodzaju ktodzwonil.net jest przydatna także skutkiem tego, że coraz to częściej słyszy się o wypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się informacja o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego może być tragiczne w skutkach dla portfela. Nieraz bo są to numery oszustów, jakich projektem na biznes jest zarabianie właśnie na połączeniach telefonicznych, jakie notabene w większości wypadków są właściwie drogie. W pewnych sytuacjach i samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w analogiczne efekty. Warto więc posiadać się na baczności oraz sprawić czyj to numer jeżeli ma się jakiekolwiek wątpliwości – tym znacznie bardziej, że ma się możliwość zrobić to prędko oraz sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *