Wycieczka na wschód od naszego kraju – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyruszali przede wszystkim na Zachód, nie tylko do pracy, jednak również w celach turystycznych. Dzisiaj coraz to więcej ludzi obiera kierunek wschodni, bo Wschód wrócił w końcu do łask. Ten urzekający region to optymalne miejsce na zresetowanie się i nabranie sił. Na wschodzie organizowane są też www.wycieczkidolwowa.com.pl. Oczywiście najchętniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym regionie i kochają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i celem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już niemalże codzienność każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej domenie internetowej Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, dobrą kuchnią oraz niezmiernie, jakkolwiek to bardzo niskimi cenami. Wielu Polaków ochoczo wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, bowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co należy wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w takim razie na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, wypada być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy bardzo długo, czasem nawet kilkanaście godzin. Wynika to z znacznego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować oraz Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Oczywiście, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku można się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności oraz polskiego, i ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są niesłychanie podobne, wystarczy ich tylko porządnie używać.
Największą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu wędrowców. Lwów to zabytki, olśniewająca kuchni i ogrom inspiracji dla dziennego życia.

 

Sprawdź także: wycieczki na Ukrainę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *