W jaki sposób pozbyć się problemu z kłopotliwym zadłużeniem?

Zadłużenia powstają nie wyłącznie na skutek obowiązków kredytowych w bankach. W szeregu przypadków wierzycielami są też osoby prywatne, które udostępniają pomocy finansowej z dobrym zabezpieczeniem. Którym? Na ogół są to różnego rodzaju weksle. To oczywiście na tych pismach warto się skoncentrować sprawdzając zagadnienie jakim jest coraz popularniejszy w ostatnim czasie skup weksli. Na czym bazuje ta usługa? Kto ją świadczy oraz jakie są tego korzyści?

Skup weksli

Każda pełnoletnia jednostka, która nie ma ograniczonej zdolności do czynności prawnych może emitować własne weksle. To naturalnie z ich użyciem możliwe jest:

•             opłacenie faktury;

•             zabezpieczenie pożyczki lub umowy pożyczkowej;

•             zabezpieczenie dotacji unijnych bądź też państwowych;

•             udzielić gwarancji.

Skup weksli własnych czy także od osób fizycznych jest imponującą usługą dla wierzycieli, których dłużnicy używając jako środka finansowego weksla nie wywiązują się z założonych zobowiązań. W owym czasie specjalne firmy odkupują takie zobowiązania od przedsiębiorców za mniejszą sumę stając się zarazem nowym wierzycielem osoby dłużnej.

Istnieją także weksle in blanco

Jest to dość specyficzny rodzaj weksla, który definiowany jest mianem „gołego”. Firmy, w szerokiej ofercie których odnaleźć wolno skup weksli in blanco posiadają niezmiernie precyzyjne wymagania wobec potencjalnych kontrahentów. Nieraz na przykład nie godzą się na zakup weksla bez sporządzonej do niego deklaracji wekslowej.

Kto ma prawo skorzystać z usługi skupu weksli?

•             wierzyciele mający weksle, których termin płatności upłynął;

•             wierzyciele wypowiadający umowę zabezpieczoną wekslem;

•             wierzyciele, jakich dłużnicy nie wykupili weksla w pełni;

•             wierzyciele, których dłużnicy nie reagują na koncyliacyjne propozycje ugody;

•             wierzyciele po bezowocnym procesie windykacyjnym.

Zdaniem agentów firm skupujących weksle ich kontrahentami najczęściej są przedsiębiorcy, jacy próbują odzyskać środki z niezapłaconych faktur. Dzięki temu nie muszą mrozić pieniędzy oraz ponosić strat powiązanych z czynnościami windykacyjnymi.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *