Orzeźwiająca woda dla Ciebie

uzdatnianie wody

Woda to pierwocina życia, jednak przez zanieczyszczanie otoczenia i występujące w nim toksyny oraz ona staje się przypuszczalnym zagrożeniem dla życia oraz dobrego samopoczucia człowieka. Wskutek tego także każda woda, jaką wydobywa się z różnorakich źródeł musi przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do konsumpcji.

Na czym polega uzdatnianie wody? Trzeba zdać sobie kwestię z tego, że uzdatnianie to szablonowy proces dopuszczenia wody do konsumpcji przez ludzi. Sam przebieg to nic innego jak poprawa jakości wody, aby ta spełniała wszystkie określone prawem wzorce oraz nie kreowała zagrożenia dla organizmów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z pojedynczych etapów, jakie muszą nastąpić po sobie, żeby woda stała się wodą pitną i nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: napowietrzanie, jakie natlenia wodę i eliminuje rozpuszczone w niej niekorzystne gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, którego celem jest odseparowanie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, która eliminuje zagrożenia chorobotwórcze takie jak drobnoustroje, wirusy i grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to stosowane jest w głównej mierze wtedy, kiedy tak właściwie woda ma być zagospodarowana w przemyśle

 

Nie każdy wie, że dobór metody uzdatniania wody w ogromnej mierze zależy od rodzaju ujęcia wody. Czemu tak się dzieje? Powód jest prosty: różnorodne ujęcia wodne charakteryzuje przeróżny poziom i typ zanieczyszczeń, wskutek tego też inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, inaczej z drenażowego, a jeszcze odmiennie z głębinowego, inaczej podziemnego. Najczystsza woda pochodzi z ujęcia głębinowego, bo w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie świadczy nie pożąda uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *