The Sims – fenomen rozrywki

Wszyscy,którzy są entuzjastamiróżnorodnego typu gier komputerowych z całą pewnościąprzyzwoicie zdają sobie sprawę z tego, na czym polega gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta kultowajuż gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, początkowo w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotniebo gra miała być programemsprzyjającym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi.

Dziśgra „The Sims” jest grą popularną i cenioną,wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeżelimielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to uciążliwe,w następstwie tego, że gra ta niejednokrotnie honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tejlegendarnej gry pozostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co przyciągające, gra taprzenigdy tak naprawdę nie miała jasno i dokładniezdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania dużozadań, rozpocząwszy od konstruowania mieszkania aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywanadzwyczaj wciągające z powodu wielu możliwości, jakie daje gra. Nie skłamiemy również, jeśli dodamy, że gra ta takw samej rzeczy może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceńutworzonym przez siebie postaciom(osobiście jesteśmy w stanie nadawać im nazwy,wybierać odcień skóry lub odcień włosów). Istotnejest w następstwie tego to,by każdy Sim miał czas również na pracę, jak i nawypoczynek czy na spożywanieposzczególnych posiłków.

Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszychdziałaniach, w owym czasie postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy,jednakże bezsprzeczniejesteśmy w stanie wprowadzić do grykompletnieoryginalnych Simów, znowu przez siebiewykreowanych.Gra „The Sims”, jak i jej następne częścizdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do których gra jest adresowana. Nie jest onabowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską czytypowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płcii na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, jaka czyni gręwybitnieciekawą i wciągającą. Wszelkietworzone przez graczy postacie są wobec tego trójwymiarowymiprzedmiotami – przetestuj również SimCityBuildIt Hack.

Szablon niekończącej się gry był do tej pory wykorzystywany wnielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon),lecz żadna seria wcześniej nie zdobyła takgigantycznej popularności. „The Sims”jest wobec tego pierwszączęścią serii, która odniosła spektakularnypowodzenie na kompletnym rynku gier komputerowych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *