Kompresory spalinowe

Kompresory spalinowe używane są w przemyśle już od dekad, w licznych branżach są one w codziennym wykorzystaniu. Spore firmy zazwyczaj posiadają ich w nadwyżce, gdyż obecnie większość fabryk potrzebuje do funkcjonowania sprężarek. Jednak w momencie otwierania nowej działalności zakup od początku nowego sprzętu może wiązać się z całkiem sporym wydatkiem. Gdzie nabywać kompresory spalinowe, aby nie stracić na nie majątku?

Żeby zaopatrzyć swoją pierwszą fabrykę w sprężarki najwyższej klasy nie potrzebujemy właściwie ich kupować, wystarczy wybrać opcję leasingu. Przedsiębiorcy mogą go uzyskać bezpośrednio u producenta sprężarek, dysponują oni nie jedynie nowymi maszynami, ale również używanymi. Oczywiście kwota wynajmu pojedynczej sprężarki uzależniona jest od kondycji, wieku oraz funkcji maszyny. Producent zawiera z nami umowę na czas określony, w tym czasie jesteśmy zobowiązani do comiesięcznego uiszczania odpowiedniej kwoty abonamentu, w zamian za perspektywę korzystania z kompresorów w swojej firmie. Po upływie kontraktu można kompresory spalinowe odkupić lub tez zrezygnować z wynajmu. Następną, atrakcyjną alternatywą jest nabycie urządzenia z drugiej ręki. Wiąże się to oczywiście z ryzykiem kupna trefnego towaru, jednak cena może być niezwykle interesująca. Powinniśmy używane kompresory kupować u rzetelnego sprzedawcy, np. dużej firmy, która regularnie wymienia sprzęt na lepszy model. Takie używane kompresory spalinowe powinny nam służyć jeszcze wiele lat, trzeba tylko przestrzegać odpowiedniej konserwacji sprzętu. 

Profesjonalne kompresory do zastosowania przemysłowego są dość drogimi maszynami. Debiutujący biznesmen może nabyć je w niższej cenie, decydując się na używane egzemplarze. Można również wydzierżawić nowy kompresor prosto od producenta. 

Zobacz także: kompresory spalinowe

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *