Projekt instalacji gazu

Obecnie w Polsce znacznie więcej rodzin decyduje się na kupno własnego mieszkania. Mimo, że przeważnie na ten cel będzie potrzebny kredyt hipoteczny, większość osób decyduje się go zaciągnąć. Deweloperzy stawiają coraz to nowe osiedla, lecz ogromną popularnością wciąż cieszą się stare kamienice. Co jednak uczynić, kiedy wymarzone lokum ogrzewane jest wciąż piecami węglowymi?

Zainwestuj w gaz!

Gdy z końcem XIX wieku powstawały budynki mieszkalne, przeważnie instalowano tam piece, które ogrzewały konkretne pokoje. Lecz obecnie znacznie częściej są one usuwane i wykorzystywane jest centralne ogrzewanie. Oczywiście tego rodzaju inwestycja może odstraszać na początku, jednak wbrew pozorom projekt instalacji gazu nie jest wielkim wydatkiem. Z uwagi na pokaźne zanieczyszczenie środowiska na kontynencie, Unia przeznaczyła dostatecznej wielkości budżet, który ma pomóc mieszkańcom w zmianie trybu ocieplania. Nabywając lokal w kamienicy możemy otrzymać bardzo dużą zapomogę na zamontowanie ogrzewania gazowego, fragment z uzyskanej kwoty nie podlega zwrotowi. W zależności od powierzchni koszt remontu będzie inny. Jednak każdy musi liczyć się z kwotami rzędu przynajmniej 5 tysięcy złotych. W metropoliach borykających się z największymi skażeniami, jak Kraków, gminy gwarantują nawet 70% wspomaganie tego rodzaju inwestycji. Na początku jednak konieczny będzie projekt instalacji gazu, jaki przedłożymy do konkretnego urzędu. Wykona go dla nas ekipa, której zlecimy następnie montaż ogrzewania. 

Stare kamienice z pewnością mają w sobie mnóstwo uroku, jednak przeważnie przed zamieszkaniem w takim miejscu musimy zainwestować dużą kwotę w remont. Na początku należy zamontować ogrzewanie gazowe, które będzie tańsze, wygodniejsze i znacznie bardziej ekologiczne niż opalanie w piecu kaflowym. 

Sprawdź także: projekty ogrzewania

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *